KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13395583

nr 1339 5583

Lennart Rosensohn

(1918-1994), Sverige

Oljemålning, Modell. Signerad, daterad 1947. Olja på duk, 998x54 cm

Lennart Rosensohn, född 1918 i Malmö, död 1994, svensk målare och grafiker.

måndag 3 augusti 2020
kl 19:33:12

Lennart Rosensohn

Läs mer om Lennart Rosensohn